Zabezpieczenie przed graffiti

Powłoki antygraffiti

Krzyża

Zabezpieczenie zabytkowego muru Kraków Stare Miasto, powłoki tracone.

Często pytani jesteśmy o porównanie właściwości powłok antygraffiti zmywalnych (tzw. traconych) do powłok trwałych czyli permanentnych.
Powłoki antygraffiti zmywalne (tzw. tracone) są czasową warstwą ochronną na bazie mikrowosków, przeznaczoną do miejsc narażonych na zamalowywanie farbą. Powstała warstwa ochronna uniemożliwia wniknięcie farby sprayowej do podłoża. Powłoki te posiadają właściwości hydrofobowe i paroprzepuszczalne. Po zmyciu należy punktowo uzupełnić zabezpieczenie.Ze względu na stosunkowo łatwą odwracalność całego procesu przy użyciu gorącej wody są to produkty dopuszczane przez konserwatorów zabytków. Ich zaletą również jest mniejsza ekspozycja na elewacji.
Powłoki antygraffiti zmywalne dają możliwość samodzielnego usunięcia z nich graffiti przy użyciu wyłącznie ciepłej wody lub zimnej wody z dodatkiem środka IO Lift Poly (użycie chemii nie jest konieczne – jest to jedynie opcja w momencie kiedy nie ma możliwości użycia wody ciepłej z myjki ciśnieniowej).
Powłoki zmywalne, mimo iż nie noszą nazwy trwałych, utrzymują swoje właściwości aż do 7 lat.
Powłoki trwałe antygraffiti to jednoskładnikowe preparaty do zabezpieczania miejsc narażonych na zamalowanie. Dają możliwość wielokrotnego zmywania przy użyciu tylko wody zimnej i szmatki. Może to wykonywać osoba sprzątająca lub pracownik gospodarczy. Cechą powłok antygraffiti trwałych jest ich wyraźniejsza ekspozycja na elewacji.
Oferujemy także powłoki antygraffiti półtrwałe – czyli oparte o woski powłoki, które pozwalają na mycie elewacji przy użyciu detergentów. Usuwanie graffiti odbywa się wówczas nie przy użyciu wody, a chemii z naszej oferty IO Lift.

Profesjonalne zabezpieczanie przed graffiti

Ze względu na różne rodzaje powłok antygraffiti, nadają się one do ochrony nawet najbardziej wymagających powierzchni, np. zabytkowych murów czy wolnostojących rzeźb. Zabezpieczanie przed graffiti nigdy nie było prostsze! Powłoki trwałe, półtrwałe lub tracone mogą być wykorzystywane jedynie punktowo bądź do dużych powierzchni, w tym elewacji budynków. Zabezpieczenie przed graffiti to dużo lepszy wybór niż późniejsze, tradycyjne odrestaurowywanie zabytków czy murów, bowiem jest to rozwiązanie tańsze, bezpieczniejsze dla danej powierzchni i wygodniejsze.

Wskazówki & Porady

Zawsze polecemy oddanie usług antygraffiti w ręce profesjonalistów. Na nasze usługi dajemy 2-letnią pisemną gwarancję. 
Działamy w całej Polsce.

Jeśli powstanie problem z graffiti warto pamiętać o:

Nie korzystać z domowych sposobów usuwania, rozpuszczalniki, nitro, benzyny, zmywacze dostępne w marketach przeważnie powodują dalsze uszkodzenie oraz utrudniają i podnoszą koszt usuwania graffiti.

Nie zamalowujmy graffiti farbą przed usunięciem, farby w sprayu zatrzymują dyfuzję pary wodnej – graffiti wcześniej czy później przebije się przez malowaną elewację lub całość zacznie się łuszczyć.

Zabezpieczmy się na przyszłość korzystając z naszych powłok antygraffiti, aby przy ewentualnym kolejnym ataku było tanio i bezstresowo.

 

 

Użyteczne informacje

Autoryzowane wykonawstwo w całej Polsce

Bezpośrednio lub poprzez sieć autoryzowanych partnerów możemy zrealizować zlecenie na terenie całego kraju w ciągu 24-72 h. Cena oferowanej usługi będzie taka sama, niezależnie od lokalizacji i odległości od naszej centrali.

 

Dostawa z naszego magazynu w ciągu 24 h.

Zamówiony towar wysyłamy bezpośrednio z naszego magazynu prosto do Klienta. Staramy się, aby zamówiony towar był wysyłany w dniu złożenia zamówienia. Korzystamy z kurierów DHL, towar przeważnie jest na miejscu na drugi dzień.

 

Bezpłatne doradztwo przed i po zakupie

Przez cały czas jesteśmy do Państwa dyspozycji, nasz doradca techniczny zawsze służy pomocą i radą. Dobór odpowiedniej chemii do podłoża, zarówno jeśli chodzi o usuwanie i zabezpieczenie, to absolutna podstawa sukcesu.