Jak usunąć graffiti ze ściany?

Porady dotyczące usuwania graffiti


Poniżej znajdują się wskazówki dotyczące usuwania graffiti z różnego rodzaju powierzchni. Miasto Stevens Point nie popiera konkretnych marek produktów, ale raczej używa nazw marek, aby pomóc konsumentom w identyfikacji tych materiałów i materiałów do usuwania graffiti.

Zanim zaczniesz, pamiętaj:

Szybkie usunięcie jest najbardziej skuteczne
Zawsze używaj najpierw najdelikatniejszych środków do usuwania, aby nie uszkodzić powierzchni.
Zachowaj ostrożność przy stosowaniu niebezpiecznych i toksycznych środków chemicznych.
Przetestuj swoje metody usuwania i materiały na małym, nieistotnym obszarze, aby mieć pewność, że działają bez powodowania szkód.
W przypadku cennych powierzchni, zabytkowych budynków lub niestabilnych materiałów należy zatrudnić przeszkolonego profesjonalistę.


Powierzchnie metalowe:

Spróbuj przetrzeć graffiti dowolnym rozcieńczalnikiem do farb (tj. spirytusem mineralnym, rozcieńczalnikiem do lakierów, acetonem) lub wypróbuj produkty do usuwania graffiti, takie jak Goof Off. Czasami graffiti można usunąć przecierając je lekkim olejem penetrującym, takim jak WD-40 lub Three-in-One.
Jeśli graffiti pozostaje, spróbuj usunąć je przez pocieranie wełną stalową lub brązową albo lekkim papierem ściernym.
Jeśli graffiti nadal pozostaje, spróbuj umyć je myjką ciśnieniową.
Jeśli żadna z tych metod nie zadziała, pomaluj graffiti.


Powierzchnie drewniane:

Jeśli drewno nie jest zwietrzałe i jest uszczelnione farbą, bejcą lub uszczelniaczem, spróbuj je usunąć przecierając je spirytusem mineralnym. Jeśli drewno jest zwietrzałe, nie należy używać tej techniki, ponieważ spirytus mineralny zostanie wchłonięty przez drewno – jazda farby dalej w dół do niego.
Power washing z niskim ciśnieniem mogą być używane, jednak uważnie obserwować, aby upewnić się, że ciśnienie nie jest jazda farby głębiej w ziarnie drewna. Nie zaleca się przekraczać 700 psi.
Jeśli te metody nie działają, szlifować drewno i ponownie malować lub po prostu malować nad graffiti.


Powierzchnie plastikowe:

Spróbuj przetrzeć graffiti lekkim olejem penetrującym, takim jak WD-40 lub Three-in-One. Nie używaj rozcieńczalników do farb, ponieważ mogą one zmiękczyć plastik i spowodować zmętnienie (jeśli jest to plastik przezroczysty) lub trwałą lepkość powierzchni.
Czasami lekkie pocieranie ultra drobną wełną stalową lub brązową usunie farbę.
Jeśli te metody nie usuną graffiti, zamaluj je.


Powierzchnie szklane:

Najlepszą metodą usuwania namalowanego graffiti ze szkła jest użycie żyletki do ostrożnego zeskrobania go. Metoda ta jest skuteczna w 99%. Użyj żyletki w uchwycie i skrob pod kątem 30 stopni do szkła.
Jeśli farba nie zejdzie całkowicie po użyciu żyletki, użyj ultradrobnej brązowej wełny z wodą, aby delikatnie zetrzeć pozostałą farbę.
Możesz użyć rozcieńczalników do farb na szkle, jednak metoda żyletki jest znacznie szybsza i bardziej przyjazna dla środowiska.
Powierzchnie murowane:

Najlepszą opcją dla tego typu powierzchni jest zmycie graffiti przy użyciu niskiego ciśnienia. Nie zaleca się przekraczania ciśnienia 700 psi. Należy uważać przy wyborze rodzaju końcówki używanej w różdżce ciśnieniowej. Zbyt wąska końcówka (np. 0 stopni) wytrawi powierzchnię muru pozostawiając doskonały zarys usuniętego graffiti.
Piaskowanie to kolejna opcja usuwania. Podobnie jak w przypadku mycia ciśnieniowego, należy uważać, aby końcówka do piaskowania nie pozostała zbyt długo w jednym miejscu, ponieważ może to trwale wytrawić powierzchnię. Utrzymuj końcówkę w ruchu nad malowanym obszarem i otaczającym go obszarem, aby wtopić się w powierzchnię.
Jeśli mycie mechaniczne lub piaskowanie nie usunie graffiti, kolejną najlepszą opcją jest pomalowanie go.

Zawsze czytaj etykiety produktów i przestrzegaj wszystkich instrukcji i zaleceń producenta. Większość produktów wymienionych powyżej jest łatwopalna – zachowaj ostrożność i przestrzegaj wskazówek bezpieczeństwa podczas ich stosowania. Zawsze stosuj odpowiednią odzież i sprzęt ochronny, w tym rękawice, okulary ochronne itp. Zaleca się wykonanie małej powierzchni próbnej przed pełnym zastosowaniem jakiegokolwiek produktu.

Tego szukasz?

Najlepsze buty do Hip-Hopu 2022

Z liczną gamą butów hip-hopowych dostępnych na rynku, dokonanie idealnego wyboru może czuć się przytłaczające. Od różnych wyborów kolorów do marek i cen, wyszukiwanie nie jest lepsze. Niezależnie od tego, czy jest to Twój pierwszy raz,...

Czym jest Street Art?

Street art to oryginalny rodzaj sztuki, który możemy znaleźć tylko na ulicach. Wiele osób nie uznaje tej twórczości za sztukę, a czasami ludzie wiążą tę sztukę z wandalizmem. STREET ART obejmuje różne rodzaje określeń,...

Historia Street Art

Każdy rodzaj historii jest dyskursem samym w sobie. Co więcej, gdy mowa o historii sztuki, dyskursy te zdają się rozrastać z jednego w drugi, i tak dalej, w wiele innych. W kontekście początków nie...

Historia mody na Hip Hop

Pełna historia mody hip-hopowejKażdy zna modę hip-hopową, kiedy ją widzi, ale jest ona coraz trudniejsza do zdefiniowania. Można wskazać na konkretnego rapera lub epokę, ale to nigdy nie uchwyci całego obrazu. Jak hip-hop przeniósł się...

Style graffiti które musisz znać

Opracowanie klasyfikacji stylów graffiti może wydawać się zadaniem zniechęcającym. Graffiti rozwijało się przez kilka dekad, ale ten stosunkowo krótki okres czasu w porównaniu do innych form sztuki nie wydaje się wpływać na bogactwo ich...

Nowości

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj